Máriapócsi Napköziotthonos Óvoda

Máriapócs, a megyeszékhelyhez 30 km-re fekvő, világszerte híres búcsújáró kisváros.

A bazilikának köszönhetően évről - évre, egyre több idegen fordul meg városunkban.

Intézményünk 2005-ben épült a város közepén, a híres Bazilika mellett.

farsang_2010.02.19._002

Az óvoda 75 férőhelyes, 3 csoporttal működik. Minden csoporthoz külön öltöző, mosdóhelyiség és terasz tartozik. A csoportszobák tágasak, világosak, jól felszereltek.

Az épületben a mozgásigény kielégítésére külön tornaszoba ad lehetőséget. Számos mozgásfejlesztő játék, padok, labdák, kéziszerek, stb. kap itt helyet.

Külön helyiség biztosított a logopédiai és egyéni fejlesztésre.

Udvarunk tágas, jól felszerelt, főleg fából készült udvari játékokkal, amit pályázati és alapítványi pénzből sikerült megvásárolni.

karcsony_2010_097

Az óvoda korszerű melegítő konyhával, étkezővel rendelkezik. Itt oldják meg az iskolások étkeztetését is.

Az ételt a Boldog II. János Pál Pápa Idősek Otthonából vásároljuk.

A csoportszobai játékfelszereltségünk elfogadható.

Úgy a konstrukciós, mint a szerepjátékhoz szükséges eszközöket, folyamatosan bővítjük, fejlesztjük, pótoljuk.

A fejlesztő játékaink minden igényt kielégítenek, melyet a gyermekek igényük szerint használhatnak.

karcsony_2010_100

Természetesen nemcsak a megfelelő eszközfelszereltség a jó munkánk záloga, hanem az óvónők szakmai felkészültsége is.

Óvodánkban 6 szakképzett óvodapedagógus dolgozik, 3 fő szakvizsgázott. A nevelőmunkát 3 dajka és 1 karbantartó segíti.